Muszę przyznać, że kwiecień był dla mnie bardzo produktywny. Udało mi się stworzyć sporo treści na bloga oraz… zacząłem w końcu tworzyć swój pierwszy kurs Podstaw Javy. Nie miałem pojęcia, że będzie mi to sprawiało tyle frajdy. Co prawda chcę przekazać w nim jak najwięcej wiedzy o tym jak zacząć programować w Javie, ale głównie chciałem się przekonać o tym czy jest to coś dla mnie. Czy potrafię produkować materiały, które są nagraniem głosowym, a nie tylko tekstem. Z tego powodu zacząłem od czegoś co dobrze znam i pozwoli mi się czuć pewnie przed mikrofonem. Uważam to za ciekawe doświadczenie, które może kiedyś zaprocentuje! Mam nadzieję, że pomogę tym kursem chociaż jednej osobie, która znajduje się na początku tej ciekawej drogi. Przecież właśnie to powinno być głównym motywem tworzenia tego typu treści. Chcemy, aby ktoś miał łatwiej niż my mieliśmy w tym samym momencie kariery. No dobrze, przejdźmy jednak do podsumowania kwietnia w oparciu o liczby.

Kwiecień plecień, bo przeplata…

No właśnie… frekwencja publikowania artykułów co 4 dni dalej jest utrzymana. Jestem zaskoczony, że mi się to udaje. Widać po prostu, że jest determinacja, aby dzielić się z Tobą wiedzą, którą pozyskuję. Sprawdźmy zatem co pojawiło się na moim blogu w ubiegłym miesiącu.

Najczęściej czytane treści w kwietniu

Ten miesiąc pod względem odsłon był wyjątkowy, ponieważ co tydzień moje artykuły lądowały w tygodniku jvm-bloggers. Oczywiście nie byłoby takich wyników, gdyby nie Ty - za co chcę Ci serdecznie podziękować! Sprawdźmy zatem co najczęściej czytaliście w kwietniu.

Kilka liczb podsumowujących

Kwiecień przyniósł mi aż 5 nowych komentarzy pod artykułami. Niezmiernie mnie to cieszy, ponieważ dzięki społeczności blog tak naprawdę żyje. Trzymam kciuki, że jest to punktu zwrotny otwierający mi kontakt z Tobą. Jednak wiem, że trzeba produkować wartościowe treści, aby toczyły się pod nimi konstruktywne dyskusje. Stąd bierze się właśnie moje zadanie, aby takie treści dostarczać.

Poniżej jak zawsze znajduje się wykres z Google Analitycs zestawiający ze sobą dwa poprzednie miesiące.

Moje wydarzenia w kwietniu

Jak już wspomniałem na wstępie jestem dumny z tego, że nagrywam swój pierwszy kurs. Udało mi się w końcu przełamać i zrobić coś czego zawsze się obawiałem. Do tej pory powstało 10 odcinków, które zacznę publikować na YouTube już od czwartku! Na razie planuję, aby pojawiały się one pojedynczo - we wtorki oraz czwartki. Mam nadzieję, że przekazywana wiedza przyda się Tobie albo komuś z Twoich bliskich.

Zdaje sobie też sprawę, że jestem dopiero na początku tej wyboistej drogi, więc pewnie przyjdą również jakieś momenty zwątpienia. Teraz po prostu cieszę się chwilą. Robię coś co zawsze chciałem zrobić.


Wstęp do pierwszego odcinka Podstaw Javy

Zaangażowanie we WJUGa

Przygotowaliśmy dla Ciebie nową inicjatywę, która ma rozpocząć się najprawdopodobniej w czerwcu. Na początku maja mamy nadzieję ruszyć z promocją. Nie chcę jeszcze zdradzać co to jest, bo sami nie wiemy jaką formę to dokładnie przybierze. Brzmi to trochę enigmatycznie, ale nie chcę składać obietnic, które mogą nie zostać dotrzymane. Także śledźcie social media WJUGa!

Kondycja sama się nie zrobi

Cel został spełniony, a mianowicie we wszystkich pełnych tygodniach kwietnia przebiegłem zamierzone 20km. Naprawdę polecam taką formę odskoczni, gdzie możesz się sprawdzić oraz odciąć od spraw związanych z pracą. Dodatkowo słuchanie podcastów podczas aktywności jest jak miód na moje uszy. Przez pół roku udało mi się dobić do 75 odcinka WNOP! 💸

Co przyniesie maj?

Dalej będę dążył do tego, aby osiągnąć swój cel nagrania co najmniej 40 dziesięciominutowych lekcji swojego kursu. Byłoby to naprawdę coś. Niezmiennie oczywiście chcę też tworzyć treści na bloga. Na razie to tyle z zaplanowanych rzeczy na przyszły miesiąc. Może nie jest tego dużo, ale naprawdę warto siebie odciążyć, aby nie przedobrzyć i się po prostu nie wypalić. Wszystko co uda się dokonać dodatkowo będzie miłym akcentem wieńczącym dany okres. Także zacieram ręce i pora brać się do roboty!