Czasem przychodzi taki okres, że trzeba sobie zrobić przerwę. Jednak w moim przypadku nie chodzi tutaj o odpoczynek. Z racji chęci wyjścia poza strefę komfortu postanowiłem zrobić coś co od dawna mi się marzyło, ale nigdy nie miałem na to odwagi. I to właśnie ta rzecz będzie pochłaniała mnie teraz w całości w najbliższym czasie. Właśnie dlatego postanowiłem wstrzymać się z pisaniem nowych artykułów na bloga. Muszę całą swoją energię poświęcić na tą jedną rzecz. Ale o co mi właściwie chodzi?

O czym Ty mówisz człowieku?

Na ten moment nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów. Dopóki tego nie zrobię to nie ma za bardzo czego precyzować. Mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że chodzi o wystąpienia publiczne. No dobra, masz mnie. Powiem Ci o co chodzi. Udało mi się dostać do agendy jednej z konferencji! Ciężko mi w to uwierzyć, ale będę prezentował swoje przemyślenia przed ludźmi na wielkiej scenie. Zjada mnie trema, więc muszę odpuścić inne tematy, aby skupić się tylko i wyłącznie na tym.

Testowanie aplikacji - jak robić to lepiej? - autor Cezary Sanecki
Testowanie aplikacji - jak robić to lepiej? - autor Cezary Sanecki

Hmmm…. coś tutaj nie pasuje. Przecież prowadzę bloga o Javie, a będę występował na konferencji PHPowców? Zgadza się, nie ma tutaj żadnego błędu. Stało się tak, ponieważ dołączyłem do programu mentorskiego PHPCon, którego celem jest wyciągnięcie na scenę nowych ludzi z branży IT. Brakowało mi takiej inicjatywy od czasów Devstyle Speakers. Dopiero po 4 latach (chyba, że były jakieś inne projekty, o których nie wiem) pojawiła się taka możliwość dzięki Tomkowi Kunickiemu. Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana tym wydarzeniem to być może pojawią się kolejne edycje w przyszłości, ale nie wiem tego na 100%.

Mam nadzieję, że to nowe doświadczenie zaprocentuje i tak mi się spodoba występowanie, że będę próbował dostać się na kolejne konferencje czy meetupy. Więc proszę Cię o trzymanie kciuków za mnie!

Dodatkowy pomysł

W sierpniu postanowiłem uruchomić nowy blog dedykowany Springowi. Nosi on nazwę SpringDeveloper i na ten moment znajdują się na nim 3 wpisy. Więc jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś o tym frameworku to zapraszam. Mam mnóstwo pomysłów na kolejne wpisy, ale z racji wcześniej opisanego powodu będą musiały poczekać na ujrzenie światła dziennego.

Logo nowego bloga
Logo nowego bloga

Także z tego miejsca proszę Cię jeszcze raz o trzymanie kciuków 29 października. Jeśli będę miał chwilę czasu to na pewno popełnię jakiś wpis na bloga, ale niczego nie obiecuję. Do zobaczenia więc w listopadzie!