Dzisiaj mija dokładnie trzy miesiące od opublikowania pierwszego artykułu! Sam pomysł na powstanie bloga kręcił mi się w głowie od bardzo dawna. Jednak realizacja tego planu musiała po prostu dojrzeć i nie żałuję tej decyzji! Chciałbym z Tobą podsumować ten okres, spojrzeć na to co udało się zrobić, ile osób odwiedziło witrynę oraz co planuję zrobić w przyszłości.

Opublikowane artykuły

W okresie trzech miesięcy udało mi się opublikować 31 artykułów, co daje średnią na poziomie jednego wpisu na 3 dni. Wydaje mi się to dużym osiągnięciem, jednak przed wystartowaniem bloga miałem już gotowe artykuły na 1,5 miesiąca do przodu. W tym momencie muszę trochę wyhamować i planuję wstawiać wpis co 4 dni, ale zobaczymy czy uda mi się utrzymać takie tempo. Prawdą jest, że mam sporo dodatkowych zajęć poza pracą, które zajmują mi sporo czasu. Nie ukrywam, że prawdopodobnie częstotliwość publikacji wpisów będzie stopniowo spadać, ale “pożyjemy, zobaczymy”.

Przedstawię teraz 3 najczęściej odwiedzane artykuły na podstawie danych z Google Analytics:

 1. Początek przebranżowienia - 160 odsłon
 2. Wejście w świat blogowania! - 132 odsłon
 3. Zawiłości języka Java #1 - 108 odsłon

Jak widać najczęściej czytaliście moje pierwsze wpisy, które pojawiły się na blogu. Uważam to za satysfakcjonujący wynik, ponieważ nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie czytał moje wypociny 😉💦.

Odwiedzający stronę

Podczas istnienia bloga trochę osób na niego zawitało, dlatego przyjrzymy się statystykom. Biorę pod uwagę okres od 14 września do 13 grudnia oraz podaję dodatkowo dane z przełomów miesięcy. Wszystkie wyniki brane są oczywiście z Google Analytics.

 • Pojawiło się 611 nowych użytkowników:
  • wrzesień/październik - 413 nowych użytkowników
  • październik/listopad - 140 nowych użytkowników
  • listopad/grudzień - 58 nowych użytkowników
 • Wyświetlenia stron plasują się na poziomie 3678 odsłon:
  • wrzesień/październik - 2404 odsłon
  • październik/listopad - 1020 odsłon
  • listopad/grudzień - 254 odsłon
 • Dodano 5 komentarzy, za które serdecznie dziękuję!

Nie przejmuje się jakoś statystykami, ale dały mi one mocnego powera na starcie ⚡. Chociaż nie są to wyniki na skalę globalną to na mnie robią wielkie wrażenie. Dalej będę starał się dostarczać wartościowe treści, abyście mogli jak najwięcej z nich skorzystać 💊. Oczywiście dziękuję Ci serdecznie, że ze mną jesteś!

Dodatkowo chciałbym przedstawić poniżej statystyki w postaci wykresu. Widać dokładnie jak rozkłada się ilość nowych użytkowników bloga w każdym tygodniu przez te 3 miesiące. Google Analytics jest naprawdę wygodnym narzędziem, pomaga w weryfikacji wielu składowych na jakie składa się witryna.

Statystyki od początku działalności Blog na starcie cieszył się dużym zainteresowaniem 😉

Jakie plany na przyszłość?

Strona będzie w dalszym ciągu rozwijana. Naprawdę świetnie bawię się podczas przygotowywania wpisów na bloga, utrwalam sobie przy okazji wiedzę z przedstawianych zagadnień. Można rzec, że “piekę dwie pieczenie na jednym ogniu”. Zagadnienia jakie chcę poruszać w dalszym ciągu będą dotyczyły branży IT, głównie programowania, ale na pewno nie zamykam się na inne tematy. Ostatnio interesuję się zagadnieniami związanymi z finansami, organizacją pracy oraz motywacją, więc zakładam, że napiszę coś także i w tych tematach.

Dodatkowo liczę na to, że zmuszę się w końcu, aby przełamać barierę nagrywania. Początkowo mam w zamyśle, aby wypuścić jakiś krótki kurs programowania dla początkujących. Temat może oklepany i już przesycony, ale jest dla mnie ważny, ponieważ chcę spróbować swoich sił w tworzeniu czegoś dla innych. Na pewno pomoże mi “przełamać lody”, a jeśli ułatwi chociaż jeden osobie naukę programowania to będzie dla mnie wielki sukces. Nie wiem jeszcze jaką będzie miał on formułę, być może klasyczne nagranie kilku lekcji z przykładowymi programami.

Sam jestem w trakcie nauki do egzaminu OCP z Javy 8 oraz robię szkolenie z testów SmartTesting. Naprawdę zżera mi to sporo wolnego czasu, ale mam nadzieje, że ten wkład zaprocentuje w przyszłości. Dodatkowo praca na etacie w pełnym wymiarze godzin absorbuje sporo uwagi. No, ale nic, trzeba zacisnąć zęby i brać się do roboty. Samo nic się nie zrobi!

Dodatkowo z racji pandemii zostałem zmuszony do biegania w ciągu dnia po lesie (bieganie w maseczce na pewno nie wychodziłoby na zdrowie 😷). Wcześniej uczęszczałem na siłownię, lecz przez ich zamknięcie zdecydowałem się na przebieżki na świeżym powietrzu. Muszę przyznać, że sprawia mi to wiele satysfakcji!. Jestem z siebie dumny, bo tygodniowo udaje mi się przebiegać 15-20km co było moim celem 💪. Powiadają, że “w zdrowym ciele, zdrowy duch” i mają rację!

Podsumowanie

Jest to pierwszy z wpisów dotyczących spraw związanych z blogiem oraz ze mną. Mam nadzieję, że spodobał Ci się taki sposób podsumowania dotychczasowych wyników. Jeśli jest coś co według Ciebie byłoby warte poruszenia to pisz śmiało czy to w komentarzu czy też w mailu. Nie zamykam się na nowe wyzwania i z chęcią zapoznam się z innymi tematami, które mogą być interesujące jak i przydatne dla Ciebie!